Poradna

Domů / Poradna
Otázku položil(a): Anonym
Poradna

Dobrý den, v pátek 17.1. (26+3tt) jsem u Vás byla v poradně, kde mi byla zjištěna krev z moči. Pan doktor se mě ptal na všechny další komplikace, ale žádné nebyly. Přišly až o den později. Svědění, pálení a také žlutý výtok s růžovými fleky. Mám se stavit ráno mezi akutními případy?

Otázku položil(a): Anonym
Sexuální život

Dobrý den pane doktore nevím proc ale nechci ani nemam myšlenky na sexuální život nepotrebuji ho netoužím po nem. Ani hloupou pusu nepotřebují nechci . Je to spatne? Přejde to samo zase? Chlapa už to štve ale ja se do toho nutit nechci. Je pravda ze sem s chlapem mela jen problémy Tim ze pije rad pivo atd vždycky sem mu odpustila ale střípky se slepili a me vadi když se me jen dotkne . Možná je to všechno temi střípky které se slepili.

Otázku položil(a): Anonym
Menstruace

Dobrý večer pane doktore, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho můžu očekávat menstruaci, když jsem byla 18.12.2019 na vyčištění dělohy po samovolném potratu v 5-6tt? Normálně mívám menstruaci kolem 2-4. dne v měsíci a teď jsem ji zatím nedostala. Mockrát Vám děkuji za Vaši odpověď a snad jste moji otázku pochopil. S pozdravem hezkého zbytku večera Míša

Otázku položil(a): Anonym
Svědění

Dobrý den,pane doktore, mám na vás dotaz ohledně své dcerky. Dcera 2,5 roku trpí už asi dva měsíce svěděním kůže od pasu dolů,u dětské lékařky i na kožním jsme byli několikrát. Paní doktorka potvrdila, že jde o atopický ekzém. Dcerky stav se po používání předepsaných léků trochu zlepšil,ale malá si pořád stěžuje na svědění v oblasti podbřišku a genitálu. Má tam pár pupínků, ale hrozně se škrábe a říká, že jí to svědí i uvnitř. Žádný výtok nemá,hygienu dodržujeme důkladně a pravidelně. Bohužel mastička od paní doktorky na toto nezabrala,proto se obracím na vás. Nemůže se přeci jen jednat o nějaký gynekologický problém? Nevím jak jí mám od toho svědění pomoct, můžete prosím poradit. Mockrát Vám děkuji.

Otázku položil(a): Anonym
recept

Dobrý den, prosím o zaslání receptu na antikoncepci Azalie na tel. Děkuji

Otázku položil(a): Anonym
Kojení

Dobrý den pane doktore,byla jsem již u Vás na kontrole skrz kojení .Pan doktor mi předepsal prášky na zastavení.Děkuji Langmannová Aneta

Otázku položil(a): Anonym
Kojení

Dobrý den pane doktore. Chtěla bych se zeptat jestli je možné nějak zastavit tvoření mléka. Museli jsem dceři nasadit umělé jelikož mě se žádné nedělalo. Ale dnes mám prsa nalitá a hodně mě boli i když z nich skoro nic neteče. Je možné to nějak zastavit nebo mám počkat až to přejde samo? Děkuji za odpověď a přeji Vám krásné Vánoce.. 🙂 Langmannová Aneta

Otázku položil(a): Anonym
Gynekologické problemy

Dobrý den, byla jsem na bazénu od té doby mám problém s vytokem a svědění.

Otázku položil(a): Anonym
Dřívější menstruace

Dobrý den pane doktore, přestala jsem brát antikoncepci. Ve středu jsem v práci zvedla těžkou bednu a poté mě bolelo v podbřisku, občas mě pobolívalo i ve čtvrtek, v pátek jsem začala krvácet poprvé po vysazení (avšak o 2 dny dříve než jsem měla). Vypadalo to jako běžná menstruace. Další čtvrtek po lehkém špinění ze mě vypadl takový bílorůžový „chomáček“ s příměsí krve. Ještě se mi to nestalo. Je to normální nebo se něco mohlo stát? Moc děkuji za odpověď. Přeji pěkný zbytek dne.

Otázku položil(a): Anonym
Recept na antikoncepci

Dobrý den ptala jsem se na dotaz antikoncepce s leideinskou mutaci.Sel.by prosím poslat recept na antikoncepční tabletky?Děkuji moc

Otázku položil(a): Anonym
Výsledky

Dobrý den pane doktore, nechala jsem si dělat dvoje testy min. týden. Volala jsem na výsledky, které mi paní sestřička přečetla, ale mohla bych Vás poprosit, jestli byste mi je napsal? Bylo to hodně informací a chtěla bych si to v klidu projít. Moc Vám děkuji a přejí pěkný zbytek dne.

Otázku položil(a): Anonym
Kontrola

Děkuji za odpověď, ve středu odpoledne se tedy za Vámi zastavím jen mi prosím pisněte v kolik hodin. Děkuji a přeji hezký zbytek večera.

Otázku položil(a): Anonym
Názvy preparátů

Dobrý podvečer pane doktore, chci se jen zeptat, dnes mi sestřička po telefonu sdělila že odbery krve a moče a kultivace z pochvy jsou v pořádku a mám si u vás vyzvednout nějaký preparát, měla jsem si vyzvednout něco na ty vajecniky ale to jste ve čtvrtek neměli, ale zdá se mi že sestřička dnes říkala ještě jiný název, zítra bych se u vás zastavila jen ať vím po čem se ptát. Jinak bolesti v podbřišku mám pořád beru algifenove kapky… Předem děkuji za odpověď a přeji hezký večer.

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, Vitagyn jste si již vzala, doporučuji se ukázat na kontrolu příští středu 11.12. a budeme muset zvážit ev. i LSK operaci.
Otázku položil(a): Anonym
Norethisteron

Dobrý den pane doktore, potřebovala bych oddálit menstruaci, pan doktor Heneman mi tenkrát předepsal norethisteron, mohla bych poprosit o recept? S pozdravem Waldova

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, recept posílám. Příště je pro urychlení lepší zavolat na číslo 602 552 230.
Otázku položil(a): Anonym
Kontrola

Dobrý večer pane doktore, děkuji moc, ve čtvrtek jsem u Vás, hezký zbytek večera přeji.

MUDr. Jan Hoždora: O.K.
Otázku položil(a): Anonym
Hormony a močové cesty

Dobrý večer pane doktore, děkuji, v pondělí se dostavím na kontrolu. Recept je pro mne, tedy ročník 86. Ale to se můžeme domluvit již v pondělí. Pěkný víkend, L.

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý večer, rozumím.
Otázku položil(a): Anonym
Kontrola

Děkuji za sms recept, na kontrolu bych přišla raději přímo k Vám potřebuji ještě něco s Vámi probrat, kdyby to šlo třeba příští čtvrtek na večer nebo to další pondělí dopoledne popř St Čt kdykoliv….

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý večer, domluvme se tedy na čtvrtek 28.listopadu v 17.00.
Otázku položil(a): Anonym
Antikoncepce

Děkuji moc sms mi už přišla🙂

MUDr. Jan Hoždora: O.K.
Otázku položil(a): Anonym
Močové cesty

Dobrý den pane doktore, ještě jsem chtěla poprosit, můžete mi do zásoby předepsat nějaká antibiotika na močové cesty? Chystáme se na zimní dovolenou, tak abych měla sebou, kdyby náhodou. Děkuji a fajn den, L.

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, ročník narození 62 nebo 86?
Otázku položil(a): Anonym
Antikoncepce

Dobrý den pane doktore prosím mohla bych vás poprosit o recept na antikoncepci Microgynon.mam doma jedno platíčko co teď užívám a chtěla bych být další měsíc bez menstruace tak bych nechtela dělat přestávku a pokračovat dál bez pauzy.děkuji mějte se hezky🙂

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, posílám sms s receptem.
Otázku položil(a): Anonym
Hormony

Dobrý den pane doktore, prosím o radu. Před dvěma lety mi byla nasazena antidepresiva, z důvodu osobních problémů. Po dvou letech jsem na jaře tohoto roku vysadila, jelikož jsem se cítila dobře. V září se mi ale znovu nakupily problémy s páteří a po domluvě s neurologem mi byla zpět nasazena antidepresiva, z důvodu podpůrné léčby velkých bolestí zad. Beru je něco přes měsíc, ale poslední dva týdny mám návaly horka, točení hlavy, občas mě bolí prsa, mám obavu, abych nebyla opět rozhozena po hormonální stránce, protože se navíc léčím se štítnou žlázou. Myslíte, že by bylo možné udělat nějaké odběry krve, abych věděla, že po gynekologické stránce je to v pořádku, případně abychom se spolu domluvili a dali mě do pořádku? Děkuji za odpověď a přeji krásný den, L.

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, přijďte na kontrolu v pondělí 25.listopadu v 16.30.
Otázku položil(a): Anonym
Mykoza

Dobrý den pane doktore, opět se mi objevila mykoza, hodně to svědí a pálí mám i problém jít na wc😞,mám bolesti v podbřišku, chtěla jsem Vas poprosit jestli by jste měl dnes nebo zítra odpoledne chviličku se na mne podívat popř mi poslat nějaké čípky apod. Předem děkuji.

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, posílám Mycomax a Lomexin a zvu na kontrolu v pondělí 25.11. v 17.30.
Otázku položil(a): Anonym
Objednání

Dobrý večer, pane doktore, Chtěla bych se k Vám zaregistrovat a zároveň se nějak v nejbližší době objednat na prohlídku (pozitivní TT) Kdy je možné přijít? Prosím o odpolední hodiny či k večeru. Děkuji Braunerová

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, přijďte v pondělí 25.listopadu v 18.00.
Otázku položil(a): Anonym
Kontrola

Omlouvam se to jsem bohužel nestihla:/ neslo by to dnes nejak ted nebo pozdeji ci v pondělí?

Otázku položil(a): Anonym
Kontrola

Dobrý den pane doktore. Omlouvám se ze jsem nedorazila ale všimla jsem si odpovědi až pozdě. Mohla bych tedy přijít na kontrolu ? Snazime se o miminko tak jestli je vse vporadku.

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, přijďte na kontrolu dnes (pátek 15.11.) ve 14.00.
Otázku položil(a): Anonym
Předoperační vyšetření

Dobrý den pane doktore, nedávno jsem Vás navštívila kvůli zákroku, proběhlo mamologické vyšetření a výsledky Vám měly být zaslány. Dále jsme se domlouvali, že navštívím praktického lékaře kvůli odběru krve a EKG. Bylo by možné toto vše provést u Vás s tím že na EKG klidně dojdu do Šumperka k jinému lékaři? Jedná se mi o zachování většího soukromí. Jsem objednaná na 20.11. Zákrok má proběhnout 18.12. a vyšetření a laboratoř nesmí být starší 21 dní + vyšetření musím doručit nejpozději 10 dní před zákrokem. Děkuji za odpověď

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, domluvíme se tedy při kontrole 20.listopadu.
Otázku položil(a): Anonym
Objednani

Dobry den, prave jsem se k vam objednala na 1.1., coz mi prijde jako blbost, abyste ordinoval. Chci se ale zeptat, zda nemohu prijit driv, trapi me asi vytoky a nejake pupinky. Děkuji

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, 1.ledna jezdím vždy ráno na lyže (jak na nový rok, tak po celý rok 🙂 ), přijďte v pátek 15.listopadu ve 14.30.
Otázku položil(a): Anonym
Hrčka v pochvě

Dobrý den pane doktore, už delší dobu mám problém s tím že mě občas pobolívá spojí levá strana břicha/podbřišku.. Třeba když se zvednu ze sedu nebo tak něco tak mě to jakoby pichne.. Někdy až tak že ta bolest v ten moment mi nedovolí vstát a teď Když jsem ve vaně zkusila prst přišlo mi ,že ve spodní straně je hrča… Jakoby u čípku.. Vůbec nevím co s tím Mela jsem se objednat na prosinec ale chci se zeptat jestli by to nešlo dřív.. Jsem z toho celkem nervózní A také bych vás chtěla poprosit o recept na microgynon děkuji za rychlou odpověď

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, přijďte na kontrolu v pátek 15.listopadu v 16.00.
Otázku položil(a): Anonym
Zkrácení doby mezi menstruací

Dobrý den pane doktore, od května se mi z ničeho nic zkátila doba mezi menstuacemi. Místo půdních 26 dnů je to najednou jen 23. Menstruaci mám 5 dní a cyklus pravidelný. Má to nějákou příčinu, případně dá se s tím něco dělat? Moc děkuji a pěkný den.

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, přijďte na kontrolní ultrazvuk a odběry z krve na hormonální profil v pátek 15.listopadu v 17.30.
Otázku položil(a): Anonym
Antikoncepce s leidanskou mutaci

Dobrý den chci se zeptat jaké jsou možnosti antikoncepce když mám leideinskou mutaci.Je možno poslat recept na antikoncepci e-receptem jsem mimo CR.Dekuji moc hezky vecer

MUDr. Jan Hoždora: Dobrý den, přichází do úvahy nitroděložní tělísko nebo injekce či tablety bez estrogenů, u kterých není menstruace.